Menu
Sepet

Delox Tavan İç Cephe Boyası 10 kg

Delox Tavan İç Cephe Boyası 10 kg
-28 %
Delox Tavan İç Cephe Boyası 10 kg

ÜRÜN TANIMI: Su bazlı; akrilik kopolimer reçine esaslı, mat görünümlü, dekoratif iç yüzey beyaz tavan boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ: Delox Tavan, su bazlı olup, yüksek nefes alma özelliğine sahiptir. Mat ve pürüzsüz görünüşlüdür. Yüzeylere mükemmel yapışır. Yüksek örtme kabiliyetine sahiptir. Kabarma ve dökülme yapmaz.

UYGULANACAK YÜZEYLER: Delox Tavan için, saten alçılı, macunlu, alçıpan yüzeyler ve tozuma karakterli olmayan eski boyalı veya sıvalı iç cephe tavan yüzeyler üzerine kullanılması tercih edilir.

UYGULAMA: Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, astar ve son kat boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Boya yapılacak yüzeyler, her türlü kir, toz, kalıp yağı, gevşek tabakalardan temizlenmeli ve gerekli yüzey düzeltme işlemleri yapılmalıdır. Beton, brüt beton ve yeni sıvalı yüzeylerde priz sürelerine uyulmalıdır (28 gün). Emiciliği ve tozuma karakteri yüksek olan kireç, alçı, badana yüzeyler üzerine uygulama yapmadan önce tarama ve perdahlama yapmadan Delox Şeffaf Astar kullanılması önerilir. Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeyler dondan korunmalıdır. Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 nolu inşaat genel teknik şartnamesine uygun yapılan altyapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir.

Havasız (Airless) Püskürtmede: Basınç: 140 bar, Meme Açısı: 50, Meme Ölçüsü (inch): 0.019’’, İnceltme (Su): %10 - 15 (Hacimce)

İNCELTME: Fırça ve rulo uygulamalarında temiz su ile %20 inceltilerek iki kat halinde uygulanması tavsiye edilir. Havasız (Airless) püskürtmede, temiz su ile %10 - 15 inceltilerek yeterli film kalınlığı sağlanmak kaydıyla tek kat uygulanabilir.

KURUMA SÜRECİ: (20°C, %65 HR’de) Dokunma kuruması: 1 saat, Katlar arası bekleme süresi: 6 saat, Son kuruma: 24 saat. (Daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir.)

SARFİYAT: Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 7m²/l alan boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA: Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 2 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız.

UYARI KELİMESİ: Dikkat

ZARARLILIK İFADESİ: H317 Alerjik cilt reaksiyonlarına yol açar.

ÖNLEM İFADESİ: P101: Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ambalajı veya etiketi saklayın. P102: Çocukların erişemeyeceği yerde saklayın. P103: Kullanmadan önce etiketi okuyun. P261: Tozunu, dumanını, gazını, sisini, buharını, spreyini solumaktan kaçının. P280: Koruyucu eldiven, koruyucu kıyafet, göz koruyucu, yüz koruyucu kullanın. P333+P313: Ciltte tahriş veya kaşıntı söz konusu ise: Tıbbi yardım / müdahale alın. P501: İçeriği, kabı yerel, bölgesel, ulusal, uluslararası mevzuata uygun şekilde bertaraf edin.  

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
153,40 TL
212,40 TL
Vergiler Hariç: 130,00 TL
  • Stok: Stokta var
  • Model: Tavan İç Cephe

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: tavan , iç cephe