Menu
Sepet

Fabla Dış Cephe Akrilik Boya 3.5 kg

Fabla Dış Cephe Akrilik Boya 3.5 kg
-14 %
Fabla Dış Cephe Akrilik Boya 3.5 kg

ÜRÜN TANIMI: Su bazlı; akrilik kopolimer reçine esaslı, mat görünümlü son kat dış cephe boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ: Uygulandığı yüzeylere üstün aderans gücüyle çok iyi tutunur. Atmosfer koşullarına ve hava kirliliğine, güneş ışınlarına dayanıklıdır. Nefes alma özelliği sayesinde yüzeylerde oluşan nemin dışarı çıkmasını sağlar. Uygulandığı yüzeylerde yayılma özelliğinden dolayı kolay sürülür.

UYGULANACAK YÜZEYLER: Sıva, serpme sıva, tarak mozaik, silme mozaik, beton, brüt beton, betopan, MDF, OSB, rengini kaybetmiş kendini taşıyabilen eski boyalı, terasit tipi yüzeylere uygulanabilir.

UYGULAMA: Uygulama yapılacak yüzeyin sağlam, kuru, temiz ve kendini taşıyabilecek durumda olması gerekmektedir. Varsa her türlü kir, toz, kalıp yağı ve gevşek tabakalardan arındırılmalıdır. Beton, brüt beton, yeni sıvalı yüzeylerde priz süresi beklenmeli (28 gün), gevşek sıva tanecikleri yüzeyden raspa veya benzeri yöntemlerle temizlenmelidir. Gerekliyse yüzey düzeltme ve tamiratları yapılmalıdır. Uygun astar uygulandıktan sonra boya işlemine geçilmelidir. Sıcak havalarda saat 10.00 - 16.00 arası uygulama yapılması önerilmemektedir. Gölge olan cephelerde uygulama yapılması tavsiye edilir. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olması ve her türlü yağış, çiğ ve dondan korunması gerekmektedir. Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 nolu inşaat genel teknik şartnamesine uygun yapılan altyapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir.

Havasız (Airless) Püskürtmede: Basınç: 140 bar, Meme Açısı: 50, Meme Ölçüsü (inch): 0.019’’ - 0.021”, İnceltme: %5

İNCELTME: Fırça ve rulo ile uygulamalarda, en fazla %15, püskürtme ile yapılacak uygulamalarda en fazla %5 oranında temiz su ile inceltilmelidir. Oluşabilecek renk tonu farklılıklarının önüne geçmek için kullanılan tüm ürünlerin aynı oranda inceltilmesi gerekmektedir.

KURUMA SÜRESİ: (20°C, %65 HR’de) Dokunma kuruması: 1 - 2 saat, Astar ve katlar arası kuruma: 6 - 8 saat, Son kuruma: 24 saat.

SARFİYAT: Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 litre ile tek katta 7 - 10 m² arasında alan boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA: Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 2 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız.

UYARI KELİMESİ: Dikkat

ZARARLILIK İFADESİ: H317 Alerjik cilt reaksiyonlarına yol açar.

ÖNLEM İFADESİ: P101: Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ambalajı veya etiketi saklayın. P102: Çocukların erişemeyeceği yerde saklayın. P103: Kullanmadan önce etiketi okuyun. P261: Tozunu, dumanını, gazını, sisini, buharını, spreyini solumaktan kaçının. P280: Koruyucu eldiven, koruyucu kıyafet, göz koruyucu, yüz koruyucu kullanın. P333+P313: Ciltte tahriş veya kaşıntı söz konusu ise: Tıbbı yardım / müdahale alın. P501: İçeriği, kabı yerel, bölgesel, ulusal, uluslararası mevzuata uygun şekilde bertaraf edin.  

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
70,80 TL
82,60 TL
Vergiler Hariç: 60,00 TL
  • Stok: Stokta var
  • Model: Akrilik Dış Cephe

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: akrilik , dış cephe