Menu
Sepet

Fabla Plastik İç Cephe Boyası 1 kg

Fabla Plastik İç Cephe Boyası 1 kg
-17 %
Fabla Plastik İç Cephe Boyası 1 kg

ÜRÜN TANIMI: Su bazlı; akrilik kopolimer reçine esaslı, mat görünümlü, dekoratif iç cephe plastik boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ: Fabla İç Cephe Plastik Boya, ekonomi ve kaliteyi bir arada verir. Mat ve pürüzsüz görünüşlüdür. Su kaldırır yapıda, yüksek nefes alma özelliğine sahiptir. Yüzeylere mükemmel yapışır. Yapı malzeme standartlarına uygun uygulama yapıldığında çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Su bazlı olması sebebiyle rahatsız edici bir kokusu yoktur, çevre dostudur.

UYGULANACAK YÜZEYLER: Fabla İç Cephe Plastik Boya, iç cephe eski – yeni boyalı / sıvalı tavan – duvar, alçı, macun, alçıpan, betopan, OSB, cam tekstili yüzeyler üzerine uygun astarlama işlemi tamamlandıktan sonra uygulanır.

UYGULAMA: Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, astar ve son kat boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Boya yapılacak yüzeyler, her türlü kir, toz, kalıp yağı, gevşek tabakalardan temizlenmeli ve gerekli yüzey düzeltme işlemleri yapılmalıdır. Beton, brüt beton ve yeni sıvalı yüzeylerde priz sürelerine uyuymalıdır (28 gün). Eski boyalı su – solvent bazlı yüzeyler üzerine, astar uygulamasına geçilmeden önce, yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapılması unutulmamalıdır. İlk defa uygulama yapılacak yeni sıvalı iç yüzeylerde Fabla İç Cephe Dönüşüm Astarı kullanılmalıdır. Alçı, kireç, badana, gaz beton gibi emici ve tozuma karakterli yüzeylerde Fabla Şeffaf Astar tek kat olarak tarama ve perdahlama yapmadan yüzeyde camımsı film tabakası oluşturmayacak şekilde uygulanmalıdır. Kireç üzerine direkt uygulama yapılmamalıdır. Çok kirli yüzeylerde boyanın örtücülüğünü artırmak amacıyla 1 kat leke örtücü boya uygulandıktan sonra, bir veya iki kat halinde son kat boya uygulanmalıdır. Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeyler dondan korunmalıdır. Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 nolu inşaat genel teknik şartnamesine uygun yapılan altyapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir. Havasız (Airless) Püskürtmede: Basınç: 140 bar, Meme Açısı: 50, Meme Ölçüsü (inch): 0.019’’, İnceltme (Su): %10 – 15 (Hacimce)

İNCELTME: Fırça ve rulo uygulamalarında temiz su ile %20 inceltilerek iki kat halinde uygulanması tavsiye edilir. Havasız (Airless) püskürtmede, temiz su ile %10 – 15 inceltilerek yeterli film kalınlığı sağlanmak kaydıyla tek kat uygulanabilir.

KURUMA SÜRESİ: (20°C, %65 HR’de) Dokunma kuruması: 30 – 60 dakika, Katlar arası bekleme süresi: 4 – 6 saat, Son Kuruma: 24 saat (Daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir.)

SARFİYAT: Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 7m²/l alan boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA: Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 2 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız.

UYARI KELİMESİ: Dikkat

ZARARLILIK İFADESİ: H317 Alerjik cilt reaksiyonlarına yol açar.

ÖNLEM İFADESİ: P101: Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ambalajı veya etiketi saklayın. P102: Çocukların erişemeyeceği yerde saklayın. P103: Kullanmadan önce etiketi okuyun. P261: Tozunu, dumanını, gazını, sisini, buharını, spreyini solumaktan kaçının. P280: Koruyucu eldiven, koruyucu kıyafet, göz koruyucu, yüz koruyucu kullanın. P321: Özel müdahale gerekli (etikete bakın). P363: Kirlenmiş giysilerinizi yeniden kullanmadan önce yıkayın. P333+P313: Ciltte tahriş veya kaşıntı söz konusu ise: Tıbbi yardım / müdahale alın. P501: İçeriği, kabı yerel, bölgesel, ulusal, uluslararası mevzuata uygun şekilde bertaraf edin.

TS 5808

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
29,50 TL
35,40 TL
Vergiler Hariç: 25,00 TL
  • Stok: Stokta var
  • Model: Plastik İç Cephe

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: plastik , iç cephe