Menu
Sepet

Fabla Antibakteriyel İpek Mat İç Cephe Boyası 3.5 kg

Fabla Antibakteriyel İpek Mat İç Cephe Boyası 3.5 kg
-14 %
Fabla Antibakteriyel İpek Mat İç Cephe Boyası 3.5 kg

KULLANICI GRUBU: GENEL HALK KULLANMADAN ÖNCE ETİKETİ ve PROSPEKTÜSÜ MUTLAKA OKUYUNUZ.

ÜRÜN TANIMI: Su bazlı; akrilik kopolimer reçine esaslı, silikon katkılı, ipeksi mat dokusunda mikroorganizma bakteri, küf ve mantar oluşumunu engelleyen kimyasallar ile takviye edilmiş anti bakteriyel dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ: Isı kaybına karşı izole edilmemiş, nem kaynaklı mikroorganizma, bakteri, küf ve mantar oluşum tehlikesi olan yerlerde, bakterilere karşı önlem almak amacıyla güvenle kullanılır. Özel formülü ve teknolojisiyle endüstriyel alanlardaki bakteri oluşumunu engellemek üzere geliştirilmiştir. Fabla Silikonlu İpek Mat Antibakteriyel İç Cephe Boyası su kaldırır yapıda ve yüksek örtücülüğünün yanı sıra silinebilme özelliği sahip bir boyadır. Uygulandığı yüzey ile bütünleşir. Yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir. Yapı malzeme standartlarına uygun uygulama yapıldığında çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Su bazlı olması nedeni ile rahatsız edici bir kokusu yoktur, çevre dostudur.  

UYGULANACAK YÜZEYLER: Fabla Silikonlu İpek Mat Antibakteriyel İç Cephe Boyası, Mutfak, yemekhane, ağıl, banyo, depo, okul, sağlık kuruluşları, çocuk odaları, kreşler gibi küf oluşum tehlikesi olan veya bakterilerin duvar yüzeylerinde üremesini engellemek üzere halihazırda bulunan iç cephe eski-yeni boyalı/sıvalı tavan-duvar, alçı, macun, alçıpan, betopan, OSB, cam tekstili yüzeyler üzerine uygun astarlama işlemi tamamlandıktan sonra uygulanır.

UYGULAMA: Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, astar ve son kat boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Boya yapılacak yüzeyler, her türlü kir, toz, kalıp yağı, gevşek tabakalardan temizlenmeli ve gerekli yüzey düzeltme işlemleri yapılmalıdır. Beton, brüt beton ve yeni sıvalı yüzeylerde priz sürelerine uyulmalıdır (28 gün). Eski boyalı su-solvent bazlı yüzeyler üzerine, astar uygulamasına geçilmeden önce, yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapılması unutulmamalıdır. İlk defa uygulama yapılacak yeni sıvalı iç yüzeylerde Fabla İç Cephe Dönüşüm Astarı kullanılmalıdır. Alçı, kireç, badana, gaz beton gibi emici ve tozuma karakterli yüzeylerde Fabla Şeffaf Astar tek kat olarak tarama ve perdahlama yapmadan yüzeyde camımsı film tabakası oluşturmayacak şekilde uygulanmalıdır. Kireç üzerine direkt uygulama yapılmamalıdır. Çok kirli yüzeylerde boyanın örtücülüğünü artırmak amacıyla 1 kat leke örtücü boya uygulandıktan sonra, bir veya iki kat halinde son kat boya uygulanmalıdır. Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeyler dondan korunmalıdır. Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no.lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesine uygun yapılan alt yapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir. Havasız (Airless) Püskürtmede: Basınç: 140 bar Meme Açısı: 50°  Meme Ölçüsü (inch): 0.019” İnceltme (Su): %5 (Hacimce)

İNCELTME: Fırça ve rulo uygulamalarında temiz su ile %15-20 inceltilerek iki kat halinde uygulanması tavsiye edilir. Havasız (airless) püskürtmede, temiz su ile %5 inceltilerek yeterli film kalınlığı sağlanmak kaydıyla tek kat uygulanabilir.

KURUMA SÜRESİ: (20ºC, %65 HR’de): Dokunma kuruması: 30-60 dakika Katlar arası bekleme süresi: 4-6 saat Son kuruma: 24 saat (daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir). 

SARFİYAT: Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 7m2/L(çift katta) alan boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır. 

DEPOLAMA: Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 2 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız.  

Formülasyon Şekli: Emülsiyon (viskoz sıvı) Aktif Maddenin Adı ve Miktarı (%): Pyrithione Zinc %0,10 (CAS No:13463-41-7 EC No:236-671-3)

Yardımcı Maddeler: Akrilik kopolimer emülsiyon, pigment ve dolgu malzemeleri, çözücü, film yapıcı, reoloji ve dispersiyon ajanı, film koruyucu

ÜRÜN TİPİ: 2

Kişisel alanlarda ve umumi alanlarda kullanılan dezenfektanlar ve biyosidal ürünler Zehirlenme Belirtileri: Baş ağrısı, halsizlik, kusma Aktif madde akut oral LD50 değerleri: Akut LD50: 269mg/kg (sıçan)

İLK YARDIM ÖNLEMLERİ: Genel Bilgi: Kullanımı esnasında ya da sonrasında beklenmeyen bir etki görüldüğünde, ürünün kabı veya etiketi ile birlikte doktora başvurunuz.

Soluma: Zarar gören kişiyi açık havaya çıkarın ve rahat nefes alabileceği pozisyonda olmasını sağlayın. Yutma: Ağzı suyla iyice çalkalayın. Bol miktarda su içirin. Kazazedeyi gözlem altında tutun. Rahatsızlığın devam etmesi halinde tıbbi yardım alın. Güvenlik bilgi formunu sağlık personeline gösterin. Cilt Teması: Cilt ile teması halinde, bulaşan giysiyi hemen çıkarın ve bol miktarda su ile hemen yıkayın. Yıkamanın ardından belirtiler ciddi veya kalıcı ise tıbbi yardım alın. Gelişmekte olan herhangi bir hassasiyet belirtisi durumunda, daha fazla maruziyetten kaçınılmalıdır.

Gözle Temas: Hemen bol su ile yıkayın. Kontakt lens varsa çıkarın ve göz kapaklarını iyice açın. En az 15 dakika yıkamaya devam edin. Yıkamadan sonra tahrişin devam etmesi halinde tıbbi yardım alın. Güvenlik Bilgi Formunu sağlık personeline gösterin. Antidotu ve Gerekli Bilgiler: Spesifik bir antidotu yoktur.

ZEHİRLENME DURUMLARINDA ULUSAL ZEHİR DANIŞMA MERKEZİ(UZEM)NİN 114 NO LU TELEFONUNU ARAYINIZ.

ÜRÜN KULLANILIRKEN VE DEPOLANIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR: Kullanım Tedbirleri: Kullanmadan önce etiketi okuyun. Maruziyetten sakının, kullanmadan önce özel kullanma talimatını elde edin. Koruyucu kıyafet, eldiven, göz ve yüz koruyucu kullanın. UYGULAMA VE HAZIRLIK AŞAMASINDA HİÇBİR ŞEY YEMEYİNİZ, İÇMEYİNİZ, SİGARA KULLANMAYINIZ. ÇOCUKLARDAN, GIDA VE YEMLERDEN UZAK TUTUNUZ.

İNSAN VE ÇEVRE SAĞLIĞI ÜZERİNE RİSKLERİ ÖNLEMEK İÇİN, KULLANIM TALİMATINA UYUNUZ.

Arılar için zehirlidir.

ZARARLILIK İFADESİ VE AÇIKLAMASI: H315: Cilt tahrişine yol açar. H317: Alerjik cilt reaksiyonlarına yol açar. H319: Ciddi göz tahrişine yol açar. H412: Sucul ortamda uzun süre kalıcı, zararlı etki

ÖNLEM İFADESİ VE AÇIKLAMASI: P101: Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ambalajı veya etiketi saklayın. P102: Çocukların erişemeyeceği yerde saklayın. P103: Kullanmadan önce etiketi okuyun. P261: Tozunu / dumanını / gazını / sisini / buharını / spreyini solumaktan kaçının. P280: Koruyucu eldiven/koruyucu kıyafet/göz koruyucu/yüz koruyucu kullanın. P362: Kirlenmiş giysilerinizi çıkarın ve yeniden kullanmadan önce yıkayın. P501: İçeriği/kabı yerel/bölgesel/ulusal/uluslararası mevzuata uygun şekilde bertaraf edin.

KULLANILACAĞI ZARARLI ORGANİZMALAR: Escherichia coli, Penicillium purpurogenum, MRSA (Metisilin Dirençli Staphyllococcus aureus), VRE (Vankomisin Dirençli Enterokok), Aspergillus niger, Staphyllococcus aureus

Boş ambalaj imha şekli: Ambalajı boşalmış ürünler son kullanıcı tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ‘Atık Yönetimi Yönetmeliği’ Madde 9’a göre bertaraf edilmelidir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
70,80 TL
82,60 TL
Vergiler Hariç: 60,00 TL
  • Stok: Stokta var
  • Model: Antibakteriyel İç Cephe

Mevcut Seçenekler: