Menu
Sepet

Fabla Dönüşüm (Geçiş) Astarı 20 kg

Fabla Dönüşüm (Geçiş) Astarı 20 kg
-11 %
Fabla Dönüşüm (Geçiş) Astarı 20 kg

ÜRÜN TANIMI: Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, dönüşüm(geçiş) astar boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ: Boya ile yüzey arasında bağlayıcı köprü kurar, aderansı artırır, boya sarfiyatını azaltır. Yüksek örtme ve aderans (yapışma) özelliği sayesinde boya ve zaman tasarrufu sağlar. UYGULANACAK

YÜZEYLER: Fabla Dönüşüm Astarı, brüt beton, düz veya pürüzlü her cins sıvalı, mineral esaslı yüzeylerde, rengini kaybetmiş kendini taşıyabilen silikon veya akrilik esaslı eski boyalı yüzeylerde astar olarak kullanılır.

UYGULAMA: Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, astar ve son kat boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Boya yapılacak yüzeyler, her türlü kir, toz, kalıp yağı, gevşek tabakalardan temizlenmeli ve gerekli yüzey düzeltme işlemleri yapılmalıdır. Beton, brüt beton ve yeni sıvalı yüzeylerde priz sürelerine uyulmalıdır (28 gün). Eski / yeni sentetik boyalı yüzeylerden su bazlı sisteme geçmeden önce ve İpekmat – Yarımat - Parlak su bazlı sistemlerde (astar uygulama öncesi) yüzeylerin zımpara ile matlaştırılması gerekmektedir. Yeni sıvalı yüzeylere geniş şeffaf koli bandı yapıştırılıp çekilmelidir. Sıva tanecikleri yoğun olarak geliyorsa raspalama, zımparalama ya da mekanik yollarla temizlik yapıldıktan sonra astar uygulamasına geçilmelidir. Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeyler dondan korunmalıdır. Uygulamalar fırça, rulo veya airless (püskürtme) ile tek kat yapılmalıdır. Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no.lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesine uygun yapılan alt yapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir Havasız (Airless) Püskürtmede: Basınç: 140 bar Meme Açısı: 50° Meme Ölçüsü (inch): 0.013”

İNCELTME: Fırça ve rulo uygulamalarında temiz su ile %10-%15 inceltilerek tek kat halinde uygulanması tavsiye edilir. Havasız (airless) püskürtmede, temiz su ile %5 inceltilerek yeterli film kalınlığı sağlanmak kaydıyla tek kat uygulanabilir.

KURUMA SÜRESİ: (20ºC, %65 HR’de) Dokunma kuruması: 1-2 saat Boya uygulama: 6 saat DİKKAT: Fabla Dönüşüm Astarı kuruma süresi; Su bazlı boya üzerindeki uygulamalarda 6 saat, solvent bazlı boya üzerindeki uygulamalarda 24 saattir (daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir).

SARFİYAT: Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 kilogram ile tek katta 4,5-7 m2 alan astarlanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA: Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 2 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız. 

UYARI KELİMESİ: Dikkat

ZARARLILIK İFADESİ: H317:Alerjik cilt reaksiyonlarına yol açar.

ÖNLEM İFADESİ: P101:Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ambalajı veya etiketi saklayın. P102:Çocukların erişemeyeceği yerde saklayın. P103: Kullanmadan önce etiketi okuyun. P261: Tozunu / dumanını / gazını / sisini / buharını / spreyini solumaktan kaçının. P280: Koruyucu eldiven / koruyucu kıyafet / göz koruyucu / yüz koruyucu kullanın. P333+P313: Ciltte tahriş veya kaşıntı söz konusu ise: Tıbbi yardım / müdahale alın. P501: İçeriği / kabı yerel / bölgesel / ulusal / uluslararası mevzuata uygun şekilde bertaraf edin.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
295,00 TL
330,40 TL
Vergiler Hariç: 250,00 TL
  • Stok: Stokta var
  • Model: Dönüşüm (Geçiş) Astarı

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: dönüşüm , boya astar